جلسه مشترک اعضای شورای سیاستگذاری فیلم کوتاه مهر سلامت با استاندار و شهردار و مدیرکل ارشاد اصفهان

جلسه مشترک اعضای شورای سیاستگذاری فیلم کوتاه مهر سلامت با استاندار و شهردار و مدیرکل ارشاد اصفهان

این جلسه با حضور دکتر انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر صادقی مدیرکل حوزه استاندار، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان و جمعی از مسئولین و مدیران عالی رتبه استان اصفهان در انجمن خیریه بهداشتی درمانی حضرت ابوالفضل (علیهم السلام) برگزار گردید.
   
شهردار اصفهان با بیان اینکه امروزه سلامت به مثـابه یک حق بشری مطرح است که انسان از بدو تولد تا پایان عمر به آن نیاز دارد، اظهار کرد: اگر سلامتی انسان آسیب ببیند، همه موضوعات دچار اخلال می شود و دیگر نه مال ارزشی دارد و نه موضوعات دیگر. 
نوروزی با اشاره به اینکه سلامت است که می تواند  به منزله یک رکن اصلی به زندگی انسان امید دهد، تصریح کرد: موضوع سلامت انسان را با امید به کارهای جدی تر سوق می دهد، بنابراین هر چه برای این حق بشری تلاش شود، باز هم کم است. به گفته او، در حال حاضر دولت های جهان سوم و در حال توسعه این توان را ندارند که بتوانند با وجود چالش هایی که برای سلامت وجود دارد، آن را به طور کامل تامین کنند، اگر چه دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی وظیفه تامین سلامت بخشی از جامعه را بر عهده دارد.
نوروزی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده است که سازمان های مردم نهاد و خیرین که از خدمت طولانی برخوردار هستند، با شیوه های مختلفی وارد عرصه سلامت می شوند و با در هم آمیختن موضوعات مختلف کارهای جالبی انجام می دهند. 
او خطاب به فعالان عرصه فیلم کوتاه "مهر سلامت" بیان کرد: در حال حاضر، شما با استفاده از هنر فرهنگ کار خیر را ارتقا بخشید. شما می خواهید با استفاده از هنر و تهیه فیلم های کوتاه نشان دهید که می توان به این موضوع دست یافت که اگر پول نیست که به انسان های نیازمند هدیه کنیم، می توانیم زمان را وقف کنیم و چه زیباست که در این عرصه، پزشکانی و افرادی وارد شده اند که می توانند در رابطه با سلامت کار کنند و به طور مستقیم و غیر مستقیم زمان را وقف این کار کنند.
شما مروج نیکوکاری در جامعه هستید
شهردار اصفهان خطاب به فعالان حوزه جشنواره گفت: ما باید بدانیم با هنر در قالب تولید فیلم می¬توانیم سلامت جامعه را تضمین کنیم. از این جهت کار شما واقعا کار ارزشمندی است و شما مروج نیکوکاری در جامعه هسـتید و با ترویج نیکوکاری در حوزه سلامت، سلامتی یک جامعه سالم را تضمین و تامین می کنید و این موضوع اهمیت بسیار مهمی دارد و باید به شما تبریک و خسته نباشید گفت. 
نوروزی با بیان اینکه در زمینه ترویج فرهنگ سلامت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنیم، ادامه داد: ما هم به نوبه خودمان هر کجا که امکان و ظرفیتی وجود داشته باشد، در راستای تامین سلامت جامعه از طریق ان جی اوها و موسسات خیریه که خیرخواهانه در این راه گام برمی دارند، آماده ایم که در خدمت شما باشیم و آرزوی توفیق برای شما داریم و امیدواریم که خداوند به شما توانی بیش از این بدهد تا بتوانید در راستای تامین سلامت جامعه به خصوص به نیازمندانی که سلامتی آنها در معرض آسـیب است، کمک کنید تا شاهد جامعه¬ای سالم با مردمی سالم باشیم و اگر چنین باشد، عقل هم در بدن سالم است و آن هنگام است که عقل سلیم حاکم خواهد شد.

حجت الاسلام انصاری  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: همه افرادی که در این کار وارد شده اند از پیشگامان و پرچمداران حوزه هنر در کشور و در استان هستند. او با بیان اینکه با نگاهی تاریخی به دوران قبل اسلام می توان دریافت که کار خیر قبل از اسلام وجود داشته است، تصریح کرد: نیکوکاران همیشه و در همه عرصه ها حاضر بودند و بالاترین عمل صالح همین کار خیری است که شما انجام می دهید. 
حجت الاسلام انصاری اظهار کرد: نیکوکارانی در حوزه سلامت در کار خیر تلاش می کنند، بسیار مطلوب است و پیوند سلامت، خیران و هنر پیوند مبارکی است و امید است که هنرمندان با ایده پردازی های جدید بتوانند در جهت ارتقای نقش سلامت در زندگی افراد جامعه مسیر تازه ای باز کنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در کار خیر در کشور کم انجام شده است، گفت: این جشنواره مقدمه ای است برای بهره گیری از ظرفیت های مطلوب ها تا از بهترین ها استفاده شود.