دکتر جهانپور: با بهبود نسبی شرایط کرونا اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت برگزار خواهد شد

دکتر جهانپور: با بهبود نسبی شرایط کرونا اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت برگزار خواهد شد

اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای تعیین زمان برگزاری جشنواره تشکیل جلسه داد.
نشست شورای سیاست‌ گذاری این رویداد هنری با حضور کیانوش جهانپور رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره، سید حسین رضازاده رئیس، سید مهدی سیدین‌نیا، دکتر آرش نجیمی، محمدرضا ابراهیمی و محمد پسران رزاق این دوره از جشنواره برگزار شد.
در این نشست، رئیس و دبیر دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهرسلامت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‎های انجام شده در دبیرخانه این رویداد سینمایی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون نحوه برگزاری جشنواره با توجه به پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداختند.
جهانپوربا اشاره به شرایط ویژه کشور در مواجهه با موج سوم کرونا گفت: امروز کادر درمان در مبارزه با کرونا بهترین الگوهای ایثارگری در حوزه سلامت به شمار می آیند و انعکاس این از خودگذشتگی در قالب های گوناگون تولیدات نمایشی ضروری است که رویدادهایی همچون جشنواره مهر سلامت این مهم را در دستور کار خود قرار داده اند.
وی ادامه داد: حفظ جان هموطنان عزیزمان در این روزها با رعایت پروتکل های بهداشتی مهمترین رسالتی است که بر عهده تمامی افراد جامعه، سازمان ها و نهادها است، از این رو و در شرایطی که با موج سوم کوید۱۹مواجه ایم، برگزاری هرگونه همایش و جشنواره به صورت فیزیکی، خیانت در حق مردم و کادر درمان است که همین امر دلیل تصمیم شواری سیاست گذاری جشنواره مبنی بر تغییر زمان برگزاری آن است.
رئیس شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت»، خاطرنشان کرد: فعالیت دبیرخانه جشنواره مهر سلامت با رعایت پروتکل‌های ابلاغی و به صورت دورکاری ادامه می یاید، اما برگزاری جشنواره تا بهبود اوضاع فعلی به زمان دیگری و احتمالا دی ماه موکول خواهد شد.
مرور فعالیت های ستاد خبری و بازتاب رسانه‌ای فعالیت های انجام شده در راستای تبیین اهداف جشنواره فیلم کوتاه ملی «مهر سلامت» و لزوم تداوم این روند در راستای فرهنگسازی در حوزه مهروزی سلامت از دیگر نکاتی بود که در این نشست مورد تاکید اعضای شورا قرار گرفت.
دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» با هدف ارتقای فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت از طریق پیوند هنر و عمل خیر با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به دبیری سیدمهدی سیدین نیا با شعار هر ایرانی یک مهروز سلامت برگزار می‌شود.