جشنواره مهر سلامت، موضوع سلامت را به اولویت‌ خیرین تبدیل می‌کند

جشنواره مهر سلامت، موضوع سلامت را به اولویت‌ خیرین تبدیل می‌کند

محمد احسانی گفت: برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت جریان فعالیت‌های خیریه در سینمای مستند و فیلم کوتاه و تولید اثر با این مضمون را توسعه می‌دهد.  
محمد احسانی؛ مستندساز با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره‌های تخصصی با محوریت مستند و فیلم کوتاه، گفت: برگزاری جشنواره بهترین راه برای آگاهی از کمیت و کیفیت آثار تولیده شده و در نتیجه میزان ارتقاء توانمندی‌ها است.  
وی افزود: در ایران جشنواره‌های موضوعی بسیاری برگزار می‌شود اما موضوع جشنواره ملی فیلم‌ کوتاه مهر سلامت، موضوعی جهانی با ابعاد گسترده است و همین موضوع سبب تمایز آن با دیگر جشنواره‌ها است.  
احسانی با اشاره به لزوم گسترده‌شدن و فراگیری بیشتر این جشنواره، ادامه داد: ارتباط بیشتر با جامعه هدف و مخاطبان و معرفی آن به هنرمندان جوان و با استعداد می‌تواند ضریب اثرگذاری جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت در رویکردهای مدنظر خاصه آگاهی‌بخشی به جامعه در موضوعات و ابعاد مختلف سلامت و امور خیریه در این حوزه را افزایش می دهد.  
این منتقد اظهار داشت: کیفیت و کمیت آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره نشان داد که ظرفیت کشور در حوزه سینمای مستند در خور توجه است و در سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل قبولی حاصل شده است. 
عضو هیئت‌داوران بخش مستند جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت با بیان اینکه سلامتی یک از اضلاع مثلث توسعه‌‌یافتگی کشورها است، تصریح کرد: یکی از کارکردهای اصلی جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت، بُعد آموزشی آن است. در واقع این جشنواره ضمن ارائه تعریف جامع از مفهوم سلامت، هم می‌تواند راه‌های پیشگیری و درمان را به خوبی نشان دهد و هم پیشرفت‌های حاصل‌شده و نقایص موجود را به تصویر بکشد.  
احسانی در ادامه با مثبت ارزیابی‌کردن برگزاری جشنواره‌های فرهنگی با بکارگیری ظرفیت‌های بخش‌خصوصی، برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت توسط مجمع خیرین سلامت را وجه تمایز و یکی از نکات مثبت این جشنواره دانست و یادآور شد: در همه کشورهای دنیا، موضوع اقدامات خیریه در حوزه‌های اجتماعی به عنوان یک اصل پذیرفته شده و افراد متمکن و یا حتی شرکت‌های بزرگ، بخشی از درآمد خود را صرف امور خیریه در حوزه فرهنگ می‌کنند که این امر تبعات مثبت پایدار بسیاری در بهبود کیفیت زندگی اجتماعی دارد.  
این مستندساز اضافه کرد: برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت با توان خیرین نه‌تنها اقدامی قابل‌ تقدیر است بلکه سبب می‌شود جریان فعالیت‌های خیریه در حوزه فرهنگ و مخصوصاً فیلم و سینما توسعه یابد و به تدریج به عنوان یک اولویت در میان خیران نهادینه شود.  
وی با اشاره به اهمیت حضور خیرین در سینمای مستند و فیلم کوتاه به عنوان حامی، تأکید کرد: این جشنواره نشان داد که فعالیت‌های خیرین تنها در ساخت مکان‌های آموزشی و درمانی محصور نیست و می‌توان با تزریق توان خیرین، رویدادهای فرهنگی با کیفیت ملی و بین‌المللی برگزار کرد که نتایج مثبت آن در حوزه فرهنگسازی در موضوع مورد توجه، طیف وسیعی از مردم را در بربگیرد.