سخنرانی دکتر طاهره چنگیز

سخنرانی دکتر طاهره چنگیز

همدلی را به سرپنجه هنر تقدیم مردم کنیم

دکتر طاهره چنگیز سخنران بعدی این مراسم طی سخنانی بیان کرد: برخود لازم می‌دانم به نمایندگی از جامعه کارگزاران سلامت و مدافعان سلامت از حامیان و هنرمندان عزیزی که در برگزاری این جشنواره مشارکت کردند و جلب توجه عمومی نسبت به سلامت و صرف هنر برای سلامت داشتند، تشکر و قدردانی کنم و همراه شما عزیزان تمام قد در برابر هنرمندان این عرصه که زندگیشان تجلی عشق، علاقه، امید و ایثار است، سر فرود آورم. بخصوص شهدای مدافع سلامت، ما دراین مدت 13 عزیز را از دست دادیم که جاودانه شدند.

امیدآفرینی، اندیشه و شعور ملی می‌خواهد

وی گفت: امروز ما بیش از هرچیز نیازمند همبستگی و همدلی هستیم و ای کاش بتوانیم همه اینها را به سرپنجه هنر و با خلاقیتی که هنرمندان عزیز دارند، تقدیم مردم کنیم. امروز هیچ خیری بالاتر از حفظ امید و پرورش آن در میان جوانان و مردم نیست و این امیدآفرینی تنها کمی دلسوزی و عشق و یک دنیا اندیشه و شعور ملی می‌خواهد.
چنگیز ادامه داد: امیدوارم همه ما دست به کار این خیر بسیار ارزشمند و ضروری باشیم تا سلامت روان مردم رقم بخورد و همه ما دست به کار شویم تا انشاالله معروف اصلی و مهم کشورمان که حفظ امید و یکپارچگی و تلاش برای بهبود اوضاع هست گسترش دهیم. هر بلایی که نازل می‌شود سفره‌ای است از جانب حق که می‌توان از این آزمون آب دیده بیرون آمد.