سخنرانی قائم مقام مجمع خیرین سلامت اصفهان

سخنرانی قائم مقام مجمع خیرین سلامت اصفهان

پرستاران و پزشکان هنرمندان جبهه سلامت هستند

در ادامه علی سلیمان‌نژاد قائم مقام مجمع خیرین سلامت استان اصفهان، طی سخنانی گفت: از همه عزیزانی که دل و قلبشان برای سلامت مردم می‌تپد ممنونم. یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور ما می‌گذرد. به نظرم اولین هنرمندان، پرستاران و پزشکانی بودند که در عرصه سلامت از خود گذشتگی کردند وعده‌ای از آنها به شهادت رسیده و عده‌ای دیگر دردها و رنج‌های فراوانی را متحمل شدند. این یک سال پر مشقت بر ما گذشت. عده زیادی از عزیزانمان را از دست دادیم، اما این سختی میدان آزمایشی بود برای مردم ما که همه با هم به صحنه آمدند، بویژه خیرین سلامت که آماده پذیرش بیماران نیازمند بودند و آنها را درمان کردند.
وی ادامه داد: در زمان تصدی آقای رضایی استاندار وقت که رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز بود، مجمعی با حضور جمعی از روسای پزشکی استان راه‌اندازی شد به نام مجمع خیرین دانشگاه حضرت ولی عصر (عج) که با برگزاری جلساتی نتایج بسیار خوبی بدست آمد. هر روز رییس یک بیمارستان در این جلسات شرکت و مشکلات را مطرح می‌کرد و خیرین به لطف خداوند مشکلات را برطرف می‌کردند و طرح توسعه و تجهیز بیمارستان‌ها در دستور کار قرار گرفت.

جایگاهی برای انسجام همه خیرین

سلیمان نژاد افزود: به دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۸۷، مرحوم نیری به عنوان مدیر کل مجمع خیرین کشور انتخاب شد. وی در کلامی ساده چندین بار مطرح کردند که مقام معظم رهبری به من فرمودند این مجمع جایگاهی که سبب انسجام همه خیرین شود را ندارد. وی آغاز به کار کردند و نماینده‌ای فرستادند تا مجمع خیرین استان تشکیل شود. در آن زمان دکتر شیرانی به این نتیجه رسید که کار مجمع خیرین حضرت ولی عصر (عج) دانشگاه همین کار مجمع خیرین است.
وی ادامه داد: در نهایت مقرر شد که این مجمع به مجمع خیرین استان اصفهان تغییر نام دهد. در ادامه اعضا انتخاب و شروع به کار کردند. در سال ۱۳۸۸ در موزه چهلستون اولین همایش کشوری برگزار شد و کلیه خیرین کشور در این مراسم حضور یافتند. بعد از آن همایش نتایج بسیار خوبی به دست آمد. در سال ۹۱ دومین جشنواره تجلیل از خیرین عرصه سلامت را در سپاهان شهر برگزار کردیم که کلیه مسئولین کشوری و وزیر بهداشت و خیرین در این مراسم حضور یافتند.
وی گفت: همایش بعدی تجلیل از خانواده عزیزانی بود که عزیز خود را به دلیل مرگ مغزی از دست داده و اعضای او را اهدا کردند که در همین سالن ما از آنها تقدیر کردیم. یکی از اهداف مجمع خیرین سلامت کشور و در نهایت مجمع خیرین استان اصفهان ترغیب و تشویق خیرین عزیز است. کلیه کسانی که از آنها تجلیل شد یا خود و یا فرزندان وبستگانشان بعد از مراسم کارهای خیر بسیاری در این عرصه انجام دادند.
قائم مقام مجمع خیرین استان اصفهان، در خاتمه بیان کرد: امشب اختتامیه دومین جشنواره «مهر سلامت» است و من از همه هنرمندانی که با هنر، قلم و تصویرشان توانستند کاری کنند که خیرین تشویق به این امر خیر شوند، تقدیر و تشکر می‌کنم. هنرمندی که با دوربین و نگاه خود مردم را به کمک به بیماران دعوت و تشویق می‌کند، جای ستودن دارد.