سخنرانی رئیس جشنواره

سخنرانی رئیس جشنواره

در ابتدای کلام، ماه مبارک رجب و ایام بعثت خاتم الانبیاء، ظهور تجلی اعظم و جلوه بزرگ منت الهی را خدمت همه حضار تبریک عرض می نمایم. مبارک است این ظهور منت الهی، در جایگاه رفیع و ارزشمند معلمی که اجازه یافت تا با تلاوت آیات خداوند متعال و پاک نمودن جان ها ، تعلیم کتاب و حکمت را به عهده گیرد.
همچنین با درود و صلوات به پیشگاه مطهر و نورانی شهدای اسلام به ویژه شهدای دفاع مقدس و شهدای عزیز نظام سلامت، همچنین عرض ادب و احترام به روح نورانی حاج سیدرضا نیری و مرحوم حاج سید عباس پورهاشمی از بنیانگذاران مجمع خیرین سلامت کشور.
باستحضار عزیزان می رساند مجمع خیرین سلامت استان اصفهان در راستای انجام وظایف سازمانی خویش، یکی از محورهای ماموریت خود را فرهنگ سازی و جذب خیرین در حوزه سلامت و تجلیل و تکریم از این بزرگواران قرار داده است. 

تاثیر اجتماعی یک حرکت فرهنگی هنری در نظام سلامت

از آنجا که رسانه های دیداری همچون سینما و تلویزیون به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین ابزار فرهنگی و هنری به دلیل جذب اقشار مختلف مردم در سنین متفاوت می باشد، مجمع خیرین سلامت استان اصفهان تصمیم به برگزاری اولین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت نمود.
لذا باتوجه به موفقیت در برگزاری اولین دوره جشنواره ملی فیلم مهر سلامت در سال 1397، که با استقبال جامعه هنری کشور در بخشهای مستند، داستانی، فیلمنامه و دانش آموزی قرار گرفت و تاثیر اجتماعی این حرکت فرهنگی در نظام سلامت از دید سینما، مجمع خیرین سلامت استان اصفهان بنا به پیشنهاد اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر برگزاری دومین دوره جشنواره ملی فیلم مهر سلامت با شعار "هر ایرانی یک مهرورز سلامت" کار خود را در تیرماه سال 1398 آغاز نمود.
پس از تشکیل جلسات شورای سیاستگذاری و تعیین محورهای دومین دوره جشنواره و اعلام فراخوان از طرف دبیرخانه جشنواره، و همچنین برقراری ارتباط با نهاد ها و سازمان های متعدد از جمله پایگاه خبری فیلم کوتاه، انجمن سینمای جوان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و همچنین حوزه هنری کشور و برخی از کارگردانان و فیلمسازان با تجربه و توانمند، این فراخوان مورد استقبال خاص جامعه هنری کشور قرار گرفت که بحمدالله در پایان مهلت مقرر تعداد 1294 اثر در بخش های مختلف مستند، داستانی، فیلمنامه و بخش ویژه کرونا به دبیرخانه جشنواره واصل گردید
پس از بررسی آثار ارسالی توسط هیئت های انتخاب و داوری در بخش های مختلف، تعداد 83  اثر به بخش مسابقه جشنواره، راه پیدا کرد.
در این مسیر، سعی بر آن بود هیئت های انتخاب و داوری از شخصیت های عالی رتبه جامعه هنری کشور در زمینه سینما و همچنین متخصصین بهداشت و درمان انتخاب گردند
پس از بررسی آثار توسط هیئت های مذکور، تعداد 25 اثر، شایسته دریافت جایزه در بخش های مختلف داستانی، مستند، فیلمنامه و ویژه کرونا دانسته شد.
از جمله طرح های ارزشمند فراخوان شده توسط دبیرخانه، اعلام طرح دلنوشته های دانش آموزان به مدافعان حوزه سلامت بود.
این طرح با استقبال شایسته ای از سوی دانش آموزان رو به رو گردید که با ارسال دلنوشته های خود به مدافعان و پرستاران این حوزه، دلنوشته های بسیار ارزشمندی دریافت شد که انشاءالله به صورت جزوه ای مستقل چاپ و در آینده ای نزدیک در اختیار مدافعان حوزه مذکور قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است براساس برنامه ریزی صورت گرفته، آثار راه یافته پس از کسب مجوز از صاحبان اثر، به صورت پخش آنلاین از طریق سایت جشنواره در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. 
در ادامه لازم می دانم به عنوان رئیس جشنواره ضمن ادای احترام وافر به تمامی حامیان و عزیزانی که در این مدت با حمایت های ارزشمند، بی دریغ و خالصانه خویش از برگزاری این حرکت عظیم هنری و فرهنگی مجدانه حمایت نمودند، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم. 
در این راستا لازم است از مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر نمکی، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سرکارخانم دکتر چنگیز، جناب آقای دکتر جهانپور مدیرکل محترم روابط عمومی وزارت متبوع و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، مجمع خیرین سلامت کشور و همچنین اعضای محترم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، جناب آقای دکتر نجیمی و جناب آقای ابراهیمی، اعضای محترم هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان اصفهان، شورای سیاستگذاری مجمع، اعضای ستاد اجرایی و دبیر جشنواره جناب آقای سیدمهدی سیدین نیا، به ویژه مدیر دبیرخانه سرکار خانم صفائی و همچنین لازم است از نقش بی بدیل و تاثیرگذار جناب آقای محمدپسران رزاق به عنوان قائم مقام دبیر که حق بزرگی در برگزاری این حرکت ماندگار ایفا نموده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.
در پایان امید آن داریم که به لطف خداوند متعال و با همدلی همه علاقمندان و شیفتگان گسترش فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت به ویژه جامعه هنری کشور، گامی بزرگ در راستای رشد و شکوفایی خدمات بهداشتی درمانی در کشور عزیزمان ایران اسلامی برداشته باشیم.