پیام استاد محمد گذرآبادی در اختتامیه جشنواره

پیام استاد محمد گذرآبادی در اختتامیه جشنواره

محمد گذرآبادی از اعضای داوری بخش فیلمنامه به شکل تصویری پیامی ارسال کرد و گفت: متاسفم که نتوانستم در این مراسم حضور داشته باشم، اما خوشحالم که زحمات نتیجه داد و اختتامیه جشنواره برگزار شد. چندماه پیش به اتفاق ۲ دوست عزیزم آقای فرهودی و زنده یاد پرتوی داوری بخش فیلمنامه را برعهده داشتیم. در طی جلسات بحث‌های بسیاری داشتیم و بسیار آموختم.

شاهد کارهای خلاقانه‌ای بودیم

وی درباره ساختار آثار ارسال شده بیان کرد: من شکل ظاهری و یکنواختی در کارها ندیدم. بهتر است در آینده بتوانیم به فیلمسازان جوان یاد دهیم در یک قالب استاندارد بنویسند، اما در عین حال شاهد کارهای خلاقانه‌ای بودیم. آثار منتخب اختلاف چندانی با آثار دیگر نداشتند. یکی از ویژگی‌های این دوره این بود که شاهد تنوع مضامین و داستان‌ها بودیم که نشان می‌دهد نسل جوانی که تازه قلم به دست گرفته است، دید وسیعی دارد و با دنیا در ارتباط است و می‌شود این را در آثار حس کرد.
وی افزود: موقعیت‌های بسیار متنوعی انتخاب شده بود که به ما این امید را داد که نسل جدید با توجه به دانش وسیعی که نسبت به مقوله فیلمسازی و نویسندگی دارد می‌تواند تنوع شگفت انگیزی به داستان‌ها در سینما بدهد. باید یک مسیر تعریف شده برای این نسل وجود داشته باشد که به شکل برنامه‌ریزی شده اصول درست را آموزش بدهد.